DOM JEDNORODZINNY W PROMNICACH K. POZNANIA

INWESTOR: PRYWATNY
LOKALIZACJA: MROWINO K. POZNANIA
STATUS: PROJEKT 2014 R.
POWIERZCHNIA UŻYTKOWA: 162 M²

AUTOR:
ARCH. BŁAŻEJ SZURKOWSKI

Działka na której zaprojektowaliśmy dom jest niewielka – 800 m² jednak posiada ogromny atut: sąsiedztwo lasu oraz okazałe drzewa w swoich granicach. Bardzo ważny był dla nas również szerszy kontekst miejsca, dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie w projekcie materiałów charakterystycznych dla lokalnej architektury wiejskiej. Gładkie powierzchnie białych tynków kontrastują z rustykalną, klasyczną czerwoną cegłą, nawiązującą do tradycyjnych zabudowań folwarcznych.

Obrys bryły budynku zdeterminowany został przez lokalizację drzew, które koniecznie chcieliśmy włączyć do projektowanej kompozycji. Forma budynku ukształtowana jest z uwzględnieniem kontekstu otoczenia oraz sąsiedztwa lasu. Niski, horyzontalny front nie dominuje nad strefą wejścia, natomiast wznosząca się w głębi działki bryła kryje kondygnację piętra, z której rozpościera się piękny widok na otaczającą przyrodę.

Wnętrza, z dominującą otwartą strefą dzienną, zaprojektowane są w oparciu o proste formy wykończone szarością, bielą oraz jasnym drewnem. Ich minimalistyczny charakter kontrastować ma z będącym "na wyciągnięcie ręki" naturalnym pejzażem lasu.

Funkcjonalnie budynek podzielony jest na odseparowaną strefę techniczną (garaż), główną strefę dzienną, oraz dostępnymi z niej i położonymi na przeciwległych końcach domu sypialniami rodziców oraz dziecka.

Nowoczesny projekt domu jednorodzinnego Projekt domu nowoczesnego do 100 m2 Projekt domu nowoczesnego z dachem dwuspadowym Projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym Projekt lokali usługowych, handlowych i handlowo-usługowych Projekt nowoczesnego domu parterowego Projekt nowoczesnego domu piętrowego Projekt nowoczesnego domu z basenem Projekt nowoczesnego domu z płaskim dachem Projekty budowlane z kosztorysem Projekty domów dwulokalowych parterowych Projekty domów jednopoziomowych